dieta reklama internet zabawa hobby dzieci          dieta reklama internet zabawa hobby dzieci

niedziela, 20 listopada 2011

Styl hippie - czym jest i jak go wykorzystać

  
Styl hippie


Styl hippie, czyli hippisowski, narodził się na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, kiedy to strój miał być pewnego rodzaju manifestacją odrębności, poglądów, równości.  
Ubranie miało wyrażać charakter i osobowość oraz głosić o równych prawach i traktowaniu wszystkich ludzi. Dzisiaj styl hippie kojarzy nam się przede wszystkim z epoką dzieci kwiatów, w trendach modowych zaliczany jest najczęściej do vintage.
Czym charakteryzuje się styl hippie i jaka jest jego historia?


Na pewno każdemu z nas styl hippie kojarzy się z długimi włosami i wplecionymi w nie wiankami lub kwiatkami. 
Jeśli klimat pozwalał, hippisi chodzili boso. 

Hippisowski strój miał wyrażać związek z naturą, być wygodny oraz luźny i najlepiej było, aby był wykonany własnoręcznie. Styl hippie charakteryzował się (i to zostało do dziś) jasnymi kolorami, zaczerpniętymi z kolorystyki i wzornictwa indiańskiego oraz hinduskiego. Stąd właśnie znane i lubiane dzisiaj kwieciste, kolorowe, przewiewne bluzki z szerokimi rękawami, indiańskie poncza, wytarte spodnie dzwony, dżinsy-szwedy, cygańskie, długie spódnice (kojarzone dzisiaj głównie z boho) oraz przeróżne drewniane ozdoby zawieszane na rzemykach i sznurkach. Do ozdób w stylu hippie zalicza się głównie koraliki na szyi, bransoletki z paciorków, dzwonki, pacyfki, apaszki, chusty i opaski na włosach.


Ciuchy w stylu hippie
Dzisiaj w stylu hippie znajdziemy przede wszystkim długie suknie w kwiatowe desenie, szerokie spodnie o fasonie szwedów lub dzwonów.  


Do tego najlepiej pasują buty na wysokich koturnach lub platformach. Ewentualnie można się zdecydować na płaskie sandałki lub baleriny. Sandały mogą składać się z jak najmniejszej ilości pasków. Tuniki i bluzki powinny być przede wszystkim luźne, raczej szerokie, można je ozdabiać skórzanymi paskami w celu podkreślenia talii. Bluzki są ozdabiane falbanami.

W stylu hippie można również spotkać torebki obszyte obficie frędzlami, cekinami, koralikami czy pacyfkami. Taka torebka, najczęściej wykonana z grubego materiału, będzie idealnie uzupełniać całość stroju w hippisowskim stylu. 

Do mody w stylu hippie zaliczyć też można minispódniczki, ozdobione frędzlami lub falbanami. Moda hippie zyskuje teraz na popularności dzięki temu, że szalenie modne stały się aplikacje i zdobienia kwiatowe, a w hippie ich nie brakuje. Można umiejętnie łączyć elementy stylu hippisowskiego z innymi trendami, np. tunika hippie będzie ładnie prezentować się z rurkami lub legginsami.
Zapraszamy do zapisania się na nasz newsletter !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz